Zwinne zarządzanie projektami – teoria, filozofia, praktyka

Warsztat jest uzupełnieniem symulacji biznesowej Królewski Ogród.

Zwinne metody wytwarzania produktów oraz metodyki zarządzania projektami w ostatnich latach szturmem zdobyły popularność na globalnym rynku. Bez wątpienia ich główne zalety to zwiększona efektywność, lepsze dopasowanie do potrzeb biznesowych klienta i wychodzenie naprzeciw jego oczekiwaniom, dostarczenie klientowi realnej wartości, oraz – a może przede wszystkim – adaptacja do ciągle zmieniających się okoliczności i ewoluujących środowisk biznesowych. Niemniej jednak wokół samego terminu „zwinny” narosło wiele mitów, a organizacje wdrażające te metody pracy spotkały się z poważnymi problemami, zarówno na poziomie strukturalnym, jak i behawioralnym. 

Tematyka „transformacji Agile”, czyli dostosowania organizacji do pracy w środowisku zwinnym, również stała się popularna, niosąc za sobą mnogość zarówno sukcesów, jak i porażek na tym polu. Tymczasem praca „w trybie zwinnym” często wymaga zmiany w modelu funkcjonowania organizacji, czy wręcz zmiany mentalnej w postrzeganiu środowiska pracy. Aspekt niedyrektywnego zarządzania i samoorganizujących się zespołów nie jest łatwy, 
a przeniesienie go na grunt organizacji niejednokrotnie stanowi realne wyzwanie.

Niniejsze szkolenie ma na celu ukazanie czym tak naprawdę są zwinne metody zarządzania, jakie są ich plusy i minusy oraz jakie wyzwania mogą stać przed organizacjami planującymi wdrożenie Agile. Może on być stosowany zarówno dla osób, którym tematyka ta jest obca, jak i tych już z nią zaznajomionych,  którzy chcieliby np. wdrożyć nowych pracowników lub lepiej zintegrować swoje zespoły. Uczestnicy zapoznają się zarówno z kwestiami teoretycznymi, jak i z aspektem praktycznym – poprzez udział w symulacji biznesowej i odkrycie tej tematyki „na własnej skórze”. 

Profil uczestnika

Szkolenie dedykowane dla osób zainteresowanych zdiagnozowaniem aktualnego poziomu wiedzy i kompetencji z zakresu sprzedaży i szeroko rozumianej profesjonalnej obsługi klienta.

Agenda

  • geneza Agile;
  • przegląd najpopularniejszych metod i metodyk;
  • teoretyczne omówienie metodyki zarządzania projektami AgilePM;
  • korzyści i główne bariery związane z metodami zwinnymi;
  • przegląd wariantów profesjonalnej certyfikacji.

INFORMACJA CENOWA:
od 900 zł netto za jedną osobę

CZAS TRWANIA (dni): 1

KOD SZKOLENIA: MG-ZP-01

MASZ PYTANIA?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym szkoleniu, zadzwoń do nas +48 22 487 84 90 lub wyślij wiadomość.

Leave this field blank

REJESTRACJA

Leave this field blankINNE SZKOLENIA

Udostępnij swoim znajomym