Symulacja Biznesowa Królewski Ogród

Symulacja biznesowa Królewski Ogród jest interaktywnym warsztatem zaprojektowanym w oparciu o mechanikę gier fabularnych.

Jej fabuła przenosi uczestników do Wersalu, na dwór Króla, gdzie stają się ekspertami budującymi najpiękniejszy ogród, jaki widział świat.

Profil uczestnika

Do kogo jest kierowana? 

  • Symulacja sprawdzi się zarówno dla zarządów, managementu, PM, jak i dla zespołów projektowych, czy po prostu dla pracowników z działów biznesowych i IT.

Liczba uczestników:

  • 8-16 osób

Agenda

Tytułowy Królewski Ogród, to w istocie ogród Króla Ludwika XIV, zwanego Królem Słońce, do dziś uważany za jeden z najpiękniejszych ogrodów i perłę sztuki ogrodniczej. 

Symulacja skupia się na pierwszym etapie budowy ogrodu oraz na celu: podkreślenie boskiego autorytetu władcy i ukazanie Francji, jako światowej stolicy kultury.

Uczestnicy wcielają się w określone role (np. ogrodnik, florysta) i pracują z informacją rozproszoną. 

Świat, choć odległy od codziennej pracy, odzwierciedla konkretne uwarunkowania biznesowe. Dlatego też uczestnik symulacji, dzięki wsparciu trenera, z łatwością dokonuje transferu obserwacji i wniosków na grunt własnej pracy, zespołu lub całej firmy, jednocześnie działając w środowisku dla niego nowym, z dala od codziennej rutyny.

Korzyści

Symulacja biznesowa to skuteczne narzędzie do testowania nowych koncepcji i rozwiązań. Sprawdza się w zarówno w przypadku potrzeby przeprowadzania zmiany w organizacji, np. poprzez wdrożenie nowej metody pracy, jak również w pracy na poziomie pojedynczych zespołów, gdzie wpływa na poziom integracji zespołu oraz pozwala zidentyfikować potencjalne problemy. Jest wreszcie przydatna jako narzędzie wspierające rozwój kompetencji oraz innowacyjność, a także ewolucję kultury organizacji.

Królewski Ogród” został zaprojektowany w oparciu o pryncypia zwinnego zarządzania projektami, zgodnie z filozofią i manifestem Agile. Ukazuje skomplikowany projekt zarówno z perspektywy zarządczej, jak i operacyjnej (wykonawczej).

W symulacji położono szczególny nacisk na następujące elementy:

  • Filozofię Agile – ze szczególnym uwzględnieniem kwestii wzajemnego zaufania, transparentności, otwartości na współpracę, a przede wszystkim koncepcji „one team culture”
  • Komunikację – na poziomie zespołu wykonawczego (deweloperskiego) i współpracy z drugim zespołem, ale także z kierownictwem projektu, czy wreszcie z szeregiem interesariuszy w projekcie, których pomoc oraz opinia niejednokrotnie okaże się niezbędna do osiągnięcia sukcesu
  • Analizę informacji – każda rola w symulacji posiada część specjalistycznej wiedzy, a dopiero zebranie wszystkich informacji i poprawna analiza pozwolą na zrealizowanie projektu z powodzeniem

Przykładowe zastosowania symulacji:

  • Wsparcie transformacji Agile – umożliwia empiryczne zrozumienie pryncypiów i filozofii Agile oraz identyfikację potencjalnych problemów podczas wdrażania nowej metody pracy w organizacji
  • Integracja grup i zespołów – zwiększenie efektywności pracy zespołów, usprawnienie komunikacji i wzajemnej współpracy, również w przypadku pracy w zespołach rozproszonych
  • Uczenie się przez doświadczanie – efektywne przyswajanie nowych technik i narzędzi dzięki doświadczeniu i zrozumieniu wpływu własne-go zachowania, decyzji i stylu komunikacji na rezultat symulacji

Galeria

INFORMACJA CENOWA:
od 1650 zł netto za jedną osobę

CZAS TRWANIA (dni): 1

KOD SZKOLENIA: MG-SB-01

MASZ PYTANIA?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym szkoleniu, zadzwoń do nas +48 22 487 84 90 lub wyślij wiadomość.

Leave this field blank

REJESTRACJA

Leave this field blankINNE SZKOLENIA

Udostępnij swoim znajomym