Fotorelacja z mikołajkowego pokazu Królewskiego Ogrodu

2 grudnia 2022, w siedzibie Effective IT Trainings, odbył się wyczekiwany, mikołajkowy pokaz symulacji Królewski Ogród. Uczestnicy z Warszawy zmierzyli się z wybudowaniem najpiękniejszego ogrodu, jaki widział świat.

Wśród nich były osoby z różnych organizacji, które pełnią role dyrektorów, kierowników, managerów, PM, liderów PMO, analityków biz. W symulacji, losowo, przyjmowali role, często odrębne od tych, które pełnią każdego dnia. Byli m.in. florystą, hydraulikiem, urzędnikiem, architektem, kierownikiem projektu (PM), wizjonerem. Pomimo nazewnictwa, wszystkie postaci odzwierciedlały schemat zespołu wg Agile PM. 

Współpraca z góry nie została ułatwiona, ponieważ wszyscy zostali podzieleni na 2 zespoły (zarządczy i developerski), stacjonujące w 2 różnych salach. Na stołach widoczne były plansze, karty roli, karty postaci (dodatkowych bohaterów), katy wiedzy, boskiety i ich opisy, itp. Do zrealizowania były prace, które zostały podzielone wg MoSCoW , w określonym czasie i budżecie. Po każdym etapie prac odbywało się podsumowanie i planowanie dalszych działań. Uczestnicy zwracali uwagę na pojawiające się problemy i obserwowali, jak szybko pokonują kolejne przeszkody. Przeprowadzono także retrospektywę.

Na koniec uczestnicy zostali zapytani o opinię nt uczestnictwa w symulacji Królewski Ogród. Zwracali uwagę na szybką integrację zespołów, co przyśpieszało pracę. Ważnym elementem okazywało się także duże zaangażowanie (nie wszyscy chcieli wychodzić na przerwy, szybko wcielali się w swoje role, z chęcią współpracowali i komunikowali się). Spodobała się również forma warsztatu i przełożenie na symulowane środowisko (wybudowanie ogrodu), które początkowo wydawało się trywialne, a w rzeczywistości odzwierciedlało projekt. Dzięki ciekawej fabule, często zamianie ról, czy zaangażowaniu, uczestnicy wytrącali się z przyzwyczajeń i utartych schematów.

Zobaczcie sami, jak wyglądały zmagania w Warszawie.

Fotorelacja:

Udostępnij swoim znajomym