Pokaz symulacji biznesowej – ARTEMIS

Symulacja biznesowa Artemis to innowacyjne narzędzie edukacyjne oparte na rzeczywistych scenariuszach, mające na celu zwiększenie świadomość użytkowników na temat bezpieczeństwa informacji i zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Uczestnicy wcielają się w rolę agentów, którzy poprzez doświadczanie uczą się, jak zabezpieczać, wykrywać i likwidować zagrożenia cyfrowe, przy równoczesnym skupieniu na ludzkim wymiarze bezpieczeństwa.

Do udziału w rozgrywkach nie jest wymaga wiedza techniczna. Symulacja jest dla każdego (dla działów biznesowych, IT, bezpieczeństwa, dla wszystkich pracowników, a także zarządów i managementu).

Cel szkoleniowy i korzyści

Głównym celem szkoleniowym Artemis jest uświadomienie uczestnikom realnych zagrożeń w cyberprzestrzeni i rozwijanie umiejętności krytycznych dla zabezpieczenia przed nimi. Uczestnicy poprzez własne działania odkrywają, że dla firmy nie tylko bezpieczeństwo techniczne jest ważne, ale także komunikacja, budowanie zaufania, planowanie i motywacja. Warsztat przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa osobistego uczestników, ich organizacji, a także promuje integrację zespołu.

Scenariusz „Bangladesz” i realne wydarzenia

Scenariusz „Bangladesz” w symulacji Artemis czerpie inspirację z jednego z najbardziej zuchwałych cyberataków w historii – ataku na Bank w Bangladeszu w lutym 2016 roku. Przestępcy, wykorzystując zaawansowane techniki hakerskie, przeniknęli do systemów bankowych i wystosowali fałszywe żądania transferu środków z konta banku w Federal Reserve Bank of New York, dążąc do kradzieży niemal 1 miliarda dolarów.

Podczas symulacji uczestnicy poznają przebieg ataku (od przygotowania, po wykonanie i rozproszenie środków). Dowiedzą się również, jakie poważne luki ujawnił atak.

Dynamika symulacji i rola uczestnika

W symulacji Artemis, uczestnicy doświadczają dynamiki procesu zabezpieczania informacji z perspektywy ludzkiej, zdobywając umiejętności niezbędne do identyfikowania i neutralizowania zagrożeń. Poprzez symulację scenariusza „Bangladesz”, uczą się metod działania przestępców, co pozwala im lepiej zabezpieczyć swoje organizacje w rzeczywistym świecie.

Unikalne aspekty symulacji Artemis

Podkreślenie ludzkiego aspektu w cyberbezpieczeństwie i skupienie na dynamice organizacyjnej wyróżnia Artemis spośród innych narzędzi edukacyjnych. Symulacja demonstruje, jak błędy ludzkie mogą zostać wykorzystane i jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Symulacja angażuje uczestników do działania, zachodzi proces grupowy. Symulacja rozgrywa się jednocześnie na sali, gdzie uczestnicy otrzymują specjalne mapy gry oraz w strefie wirtualnej, na dedykowanej platformie.

Artemis promuje współpracę i kreatywne rozwiązywanie problemów, jednocześnie przybliżając uczestnikom realia i wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem.

Podsumowanie i zachęta do udziału

Artemis oferuje unikalne spojrzenie na znaczenie i skuteczność praktyk bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, ucząc poprzez doświadczenie i interakcję. Scenariusz „Bangladesz” uświadamia z jakimi realnymi zagrożeniami możemy spotkać się w cyfrowym świecie.

Prowadzący

Piotr Kamiński – Ekspert cyberbezpieczeństwa – praktyk.

Jest entuzjastą cyberbezpieczeństwa oraz inżynierem specjalizującym się zarówno w bezpieczeństwie ofensywnym, jak i defensywnym. Zajmuje się także automatyzacją wdrażanych rozwiązań. Posiada wieloletnie doświadczenie w branżach bankowych, farmaceutycznych i produkcyjnych.

Od lat dzieli się swoim doświadczeniem podczas konferencji oraz szkoleń, m.in. budując świadomość w zakresie zagrożeń w cyberprzestrzeni wśród pracowników, managerów, dyrektorów oraz zarządzających/właścicieli firm.

Zapisy

Przyłącz się do rozgrywek ARTEMISa i zwiększ swoją świadomość o cyberzagrożeniach.

Zapraszamy na pokaz, który organizujemy 15.03.2024 (piątek) o godz. 11:00-14:00.

Lokalizacja:

Centrum Praskie Koneser, ul. Ząbkowska 31, Warszawa

Rejestracja uczestników

*Ze względu na ograniczoną ilość miejsc – rejestracja nie jest równoważna z udziałem. Przed spotkaniem każdy uczestnik otrzyma maila z zaproszeniem.

Udostępnij swoim znajomym